Vyberte stránku

Umíte si správně přát? Říkáte si, co je to za hloupou otázku? Ne, je naprosto jednoduchá, a taky důležitá. Hned to vysvětlím. Řekli jste si někdy slova, jako:

  • jenom ať mi neujede ten autobus
  • nebudu se tím stresovat
  • nechci, aby mě znovu převezl
  • nechci tak nízký plat

Používáte někdy podobné věty?

Předpokládám, že ano, jako drtivá většina z nás. A přesto by bylo lepší na ně zapomenout.

PROČ?

Všemi těmito větami vysíláme své myšlenky a přání Vesmíru. A on se nám je snaží splnit. On už to tak prostě dělá. Navíc, pokud je naše přání umocněno silnou emocí (radost, láska, nebo i strach), udělá všechno pro to, aby nám ho splnil.

Potíž je ale v tom, že Vesmír nevnímá slůvko NE a tím se konečný výsledek dost mění. Pokud pochopíme tuto zákonitost a naučíme se ji využívat, může nám to doslova změnit život.

Mám čerstvou zkušenost s tím, jak nám může správně vyslovené nebo vyslané přání usnadnit naše konání. Na následujících dvou podobných situacích ze života Vám ukážu, jak správně formulovaná přání a myšlenky ovlivní konečný výsledek.

Příklad první – před 29 lety (to už je tolik?!) u maturitní komise: maturita z ruštiny, nejvíc se bojím otázky číslo 10 – Ruská klasická literatura, a pořád na ni myslím. Ještě když si jdu tahat otázku, říkám naší ruštinářce potichu: „jen ne ruskou klasickou..“. Sáhnu do pytlíku, tahám si otázku – vyhrává číslo 10 – Ruská klasická literatura. BUM !!! A je to… Já jsem tenkrát neměla tušení, že jsem si usilovným myšlením na nechtěnou otázku nakonec právě ji přivolala. Ale moje maturita naštěstí tenkrát dopadla dobře.

Příklad druhý – před pár dny u státní závěrečné zkoušky na VŠ: dcera končí své studium na VŠ. Při odchodu z domu se jí znovu ptám: „Co si máš říkat?“ „Já vím – chci otázku 1 nebo 4.“ Vyprovázím ji se sevřeným žaludkem. Čekání na telefonu je nekonečné a pak je to najednou tady. „Ahoj mami, mám za A, paráda! A víš, co jsem si vytáhla? Číslo 4!“ Supééér !!!

To jsou dva příklady z mnoha životních situací. Věřím, že i Vy jste podobné zažili. A co se vlastně stalo? Já i dcera jsme si k sobě přitáhly to, na co jsme zaměřily svou pozornost. Jenže v mém případě jsem si přitáhla přesně to, co jsem nechtěla. Strašně moc si (ne)přeješ otázku číslo 10? Tak tady ji máš. Zní to šíleně? Možná, ale tak to prostě funguje. Stačí pochopit tu nejdůležitější zákonitost:

Vždycky myslet na to co chci a ne na to, co nechci!

Protože na co zaměříme svou pozornost, to posilujeme.

A ještě jednu důležitou věc Vám vřele doporučuji praktikovat.

Děkujte, děkujte, děkujte.

Je toho hodně, za co může být každý z nás vděčný. Děkujte ráno, děkujte v poledne, děkujte večer, a kdykoliv mezi tím. Pomůže Vám to uvědomit si, co všechno máte a jakou hojností Vás život každý den obdarovává. Také tím zaplašíte negativní myšlenky, kdyby Vás náhodou přepadly. A když svou vděčnost budete projevovat, bude Vám Vesmír na oplátku posílat víc toho, za co můžete být vděční.

Myslím, že i my jsme na tom stejně. Jak se cítíte, když někomu něco dáte a on Vám ani nepoděkuje? Obdarujete ho i příště, nebo si svůj dárek necháte pro někoho, kdo za něj bude vděčný? Přemýšlejte o tom …

Vím, že o přání a vděčnosti se toho píše spousta. Přesto jsem měla potřebu tento článek napsat, protože jsem ještě v radostné euforii z úspěšných zkoušek své dcery, kde skvěle tento princip uplatnila.

Stejně jako všichni rodiče s radostí sleduji úspěchy svých dětí. Obě naše děti nám dělají radost a přeju jim, aby žily šťastný a naplněný život podle svých představ.

A „tam nahoru“ posílám své DĚKUJI …

S láskou Katka

 

Komentáře

Jsem optimistka, která věří, že každý může rozbít své okovy a roztáhnout křídla. Pochopila jsem, že člověk vždycky nemusí svůj život obrátit úplně naruby, aby začal být spokojenější. Stačí změna přístupu ke vnímání věcí a událostí v našem životě, a najednou je svět docela jiný. Zjistíte, že ten svět je vlastně krásný, barevný, rozmanitý a nabízí spoustu možností. A když se to naučíme vidět, promění nám to život. A tento zázrak se stal i mě. Můj příběh najdete tady