Vyberte stránku

Dnes nechci psát moudra o tom, jak pracovat na sobě, ani jakými technikami se snažit změnit sůj život k lepšímu.

Chci napsat jenom „děkuji za kytičku fialek“.

Dostávám je každý rok zjara od svého manžela, letos už po dvacáté páté. Není to náruč plná růží koupená za tisíce a okázale darovaná. Je to malá kytička natrhaná na louce, která mi vždycky znovu řekne, že mě má pořád rád. Každý rok jde hledat ty první, které vykvetou a přinese mi jich kytičku. Je to takový náš jarní rituál.

1. května se všichni chodí líbat pod rozkvetlý strom, aby neuschli. A já zase vím, že neuschnu, protože jsem letos znovu dostala kytičku fialek z lásky. Tak to máme my.

Všichni chceme v životě stále víc.

Víc věcí, protože to mají ostatní a nám se to líbí.

Víc známých, protože neumíme být chvilku sami.

Víc zážiků, aby bylo o čem vyprávět.

Jenomže si neuvědomujeme, že ty nejdůležitější věci jsou úplně prosté. Bez velkých gest a okázalosti.

Jsou prosté, ale my je často vůbec nevidíme a proto je nedokážeme ocenit. Čekáme pořád na ty velké zázraky a přitom ty malé se nám dějí před očima.

Místo toho, abychom se trápili nad tím, co všechno nemáme a po čem toužíme, poděkujme za to, co máme, čím nás život obdaroval. A užívejme si to.

Každý z nás překonává v životě spoustu těžkostí a řeší plno problémů. Ani našich 25 let nebyla romantická plavba na lodičce vysypané růžovými kvítky. Vyskytly se i peřeje, jak už to bývá.

Přesto, nebo možná právě proto, jsme si vědomi toho, co pro nás náš vztah a všechna ta společná léta znamenají.

Důležité věci jsou prosté a nepotřebují velká gesta.

Někdy kytička fialek řekne víc, než plno krásných slov, protože my oba už víme …

Komentáře

Jsem optimistka, která věří, že každý může rozbít své okovy a roztáhnout křídla. Pochopila jsem, že člověk vždycky nemusí svůj život obrátit úplně naruby, aby začal být spokojenější. Stačí změna přístupu ke vnímání věcí a událostí v našem životě, a najednou je svět docela jiný. Zjistíte, že ten svět je vlastně krásný, barevný, rozmanitý a nabízí spoustu možností. A když se to naučíme vidět, promění nám to život. A tento zázrak se stal i mě. Můj příběh najdete tady