Povím Vám jeden svůj příběh. Když jsem dospívala, moc jsem chtěla tvořit. Lákaly mě veškeré ruční práce. Tenkrát jsem odebírala časopis Sedmička (Husákovy děti si ho určitě budou pamatovat :-), kde vycházely, mimo jiné, i různé návody na šití, pletení, háčkování a další ruční práce.

Moc jsem si chtěla všechno vyzkoušet. Hodiny jsem se rozplývala nad časopisy, kochala jsem se a představovala si, jak bych podle těch návodů  všechno udělala. Teoreticky jsem měla zmáknuté všechny techniky a když vyšlo nové číslo, říkala jsem si: „To znám, to je jednoduché“. Ale nikdy jsem se do toho nepustila. Výsledkem bylo … nic, prázdno.

Teprve po čase, když jsem do ruky opravdu vzala kus látky a poprvé do ní střihla, cítila jsem tu skutečnou radost z tvoření. Teprve tehdy to začala být pravda. A přestože moje první dílka nebyla zrovna jako z krejčovského salónu, mě to neskutečně nabíjelo. Ten pocit, když pod mýma rukama vzniká něco hezkého. Dodnes mě baví tvoření všeho druhu a všemi možnými technikami.

P1100120

Plané snění nestačí, přináší jen prázdnotu. Sny jsou pro život každého z nás hodně důležité, jsou potravou naší duše, jak píše Paolo Coelo. Ale jejich význam se naplní teprve tehdy, když je následujeme. Když vykročíme k jejich splnění, dodá nám ta cesta obrovskou energii a dá náboj našemu životu.

Máte nějaký sen?

Něco, na co když si vzpomenete, tak se Vám zalesknou oči a máte motýly v břiše? Že si už ani nemůžete vzpomenout? Pak je nejvyšší čas o tom popřemýšlet a oprášit své sny. Zapátrejte v paměti, co jste chtěli třeba jako malí? Nebo když jste dospěli a měli jste pocit, že můžete cokoliv a že svět Vám leží u nohou. Co jste si tenkrát ve svých snech představovali?

Vzpomněli jste si? Jaký je Váš sen? Je velký, malý, voní dálkou, adrenalinem, nebo loukou za Vaší chalupou? Je to něco malého, nějaká drobnost, která by Vám udělala radost? Nebo je Váš sen velký a zdá se natolik nedosažitelný, že jste mu už dávno dali nálepku „NESPLNITELNÝ“? Připadne Vám tak vzdálený, že k němu rozhodně nikdy nemůžete dojít?

Ale můžete. Můžete totiž cokoliv.

Stačí jenom dovolit to sám sobě. My sami se totiž brzdíme, protože naše sny se nám zdají příliš dětinské, hloupé, drahé nebo jinak náročné. Musíme se přece postarat o toto a tamto a nemáme čas myslet na sebe. Jsme přece už dospělí a seriózní. Z takových hloupostí už jsme vyrostli.

Ale není to škoda? Kdo řekl, že dospělý si nemůže udělat radost a zaječet si třeba při sjezdu na koloběžce?

IMAG2008_resized_20170217_060711938

Možná jste si vždycky přáli péct dorty nebo skočit padákem. Věřte, že můžete opravdu dělat naprosto cokoliv. Stačí jenom dovolit to sám sobě. Připustit si vůbec myšlenku, že tu věc udělám.

Já si momentálně plním svůj sen a začala jsem psát blog. Dává mi to pěkně zabrat, zvládnout technickou stránku při založení a nastavení blogu, témata, která mě napadají, zpracovat do článků, ale hlavně překonávat svoje strachy. Přes to všechno mě to nesmírně naplňuje a obohacuje, protože konečně dělám to, co jsem si už dlouho přála. Právě jste svědky toho, jak si plním svůj sen.

Přidáte se?

Komentáře

Podobné články

Jsem optimistka, která věří, že každý může rozbít své okovy a roztáhnout křídla. Pochopila jsem, že člověk vždycky nemusí svůj život obrátit úplně naruby, aby začal být spokojenější. Stačí změna přístupu ke vnímání věcí a událostí v našem životě, a najednou je svět docela jiný. Zjistíte, že ten svět je vlastně krásný, barevný, rozmanitý a nabízí spoustu možností. A když se to naučíme vidět, promění nám to život. A tento zázrak se stal i mě. Můj příběh najdete tady