Vyberte stránku

 

Proč jsem začala psát blog? Myšlenka psát mě napadla už někdy v roce 2013. Postupně zrála a sílila, až jsem měla pocit, že vybuchnu, jestli ji nevypustím z klece. A vybuchnout jsem nechtěla, tak jsem raději začala psát :-).

V té době jsem ale nenašla odvahu své myšlenky sdílet veřejně. Můj kritik v hlavě si vždycky dokázal najít ty správné argumenty, proč NE. Vždyť koho by to zajímalo. Mám se odhalovat světu? A co když se ztrapním? Na to nemám…

A já jsem dlouho nedokázala jeho argumenty překročit a jít si za tím, co chci. Dnes vím, že všechno má nějaký svůj vývoj a všechno má svůj správný čas. Za tu dobu jsem sama ušla kus cesty, pochopila jsem spoustu dalších věcí v životě a hlavně jsem objevila svou hodnotu. Pochopila jsem, že můžu dělat i věci, které nedělají ostatní, pokud já to tak chci. A dnes už si to dokážu sama v sobě ustát.

Ale abych se vrátila k otázce Proč jsem začala psát blog. V době, kdy jsem ještě neměla tu odvahu publikovat, jsem psala „do šuplíku“.

Místo BLOGU jsem psala BLOK,

jak jsem tomu říkala. A musím říct, že psaní mi hodně pomáhalo. Zvlášť v době, kdy jsem byla psychicky jako na houpačce, jsem si při psaní vždycky srovnala myšlenky. Byla to taková moje soukromá psychoterapie.

dav

Často se mi stalo, že jsem chtěla psát o nějakém tématu, ale při psaní mě myšlenky zavedly úplně jinam. Někdy jsem došla k překvapivým závěrům a uvědomila jsem si plno věcí, o kterých jsem ani nevěděla, že je vnitřně nějak řeším. Přišlo i spoustu AHA momentů a pochopila jsem některé situace a události z mého života, které se mi tím vyčistily a vyjasnily.

Proto vřele doporučuji všem – pište, pište, pište…

I když nemáte ambice na Pulicerovu cenu, ani nechcete své myšlenky sdílet. Můžete psát jen pro sebe „do šuplíku“, jak jsem to několik let dělala já. Opravdu je to skvělá třídírna myšlenek. Pokud při tom dáte volný průchod svým myšlenkám, může Vás to posunout v životě o kus dál. Výhodou je, pokud si píšete jen pro sebe, že můžete psát kdy chcete a jak často chcete. Já jsem v té době psala hodně nepravidelně. Když se zpětně dívám na své zápisky, zjišťuji, že jsem měla období, kdy jsem psala denně, chrlila jsem „články“ a témata mi naskakovala sama do hlavy. A pak jsem třeba půl roku nenapsala nic. Asi jsem to nepotřebovala.

Taky mě nedávno napadlo, jestli nebyla ztráta času to, že jsem tolik let psala jen pro sebe. Mohla jsem už mít vybudovaný fungující blog. Ale, jak už jsem řekla, všechno má svůj vývoj a svůj čas. Tím, že jsem psala, i když jen pro sebe, jsem se naučila lépe formulovat své myšlenky a ujasnila jsem si, jak chci psát. Navíc mám černé na bílém zdokumentováno, co mi pomáhalo v těžkých obdobích a jak jsem se postupně osvobozovala od svých omezujících myšlenek. To všechno teď můžu krásně zhodnotit.

Za ztrátu času bych považovala, kdybych tenkrát svému kritikovi řekla: „No jo, máš pravdu, to bych já nezvládla, co to mám za bláznivé nápady. Taková blbost. Co kdyby to někdo četl?“ A svůj sen bych zakopala tak hluboko, abych o něj už nikdy ani koutkem oka nezavadila. Věřte, že pohřbívat své sny je jedna z nejsmutnějších věcí na světě, protože s tím pohřbíváte i kousek svojí duše.

Co tím chci říct? Chci na tomto příkladu ukázat, že nemusí být vždycky všechno dokonalé a na 100% podle našich ideálních představ. Svou první poznámku o tom, že bych chtěla psát GLOG, mám ze dne 23. 11. 2013. Teď je únor 2017 a já s BLOGEM teprve začínám. Znovu mě napadá – nebyla to ztráta času? S čistým svědomím můžu odpovědět – NEBYLA. To, že jsem psala tak, jak to v dané chvíli šlo, mi dalo hodně. A je to jedna z věcí, která mě posunula tam, kde jsem dnes. Teď jsem připravená a otvírám svůj BLOG. Vítejte …

Komentáře

Jsem optimistka, která věří, že každý může rozbít své okovy a roztáhnout křídla. Pochopila jsem, že člověk vždycky nemusí svůj život obrátit úplně naruby, aby začal být spokojenější. Stačí změna přístupu ke vnímání věcí a událostí v našem životě, a najednou je svět docela jiný. Zjistíte, že ten svět je vlastně krásný, barevný, rozmanitý a nabízí spoustu možností. A když se to naučíme vidět, promění nám to život. A tento zázrak se stal i mě. Můj příběh najdete tady